FAQ

Biuro Rachunkowe Szczecin, czy warto?

Korzystanie z usług Biura Rachunkowego jest doskonałym wyborem m.in. z uwagi na częste i bardzo liczne zmiany w przepisach prawa podatkowego. Outsourcing usług księgowych zwalania przedsiębiorcę z obowiązku śledzenia tych zmian i umożliwia skupienie się na prowadzonej działalności gospodarczej.


Ile kosztuje obsługa przez Biuro Rachunkowe, czy cena usługi zależy od ilości dokumentów?

Biuro Rachunkowe i-BRA sp. z o.o. opublikowała swój cennik na stronie internetowej. Uproszczona księgowość (podatkowa księga i ryczałt) to koszt od 199 zł brutto, z kolei pełna księgowość (spółki z o.o.) to koszt od 600 zł brutto. Cena uzależniona jest każdorazowo od ilości dokumentów w danym miesiącu.


Czy istnieje możliwość uzyskania porady w moich sprawach?

Jesteśmy dostępni dla naszych klientów we wskazanych godzinach pracy i służymy bezpłatną poradą. Jeśli pytanie wymaga sprawdzenia orzecznictwa organów podatkowych oraz sądów administracyjnych – informację przekazujemy po dokładnym przeanalizowaniu przedstawionego zagadnienia. Nigdy nie zostawiamy klientów bez odpowiedzi.


Kontrola z US lub ZUS?

Zawsze bierzemy aktywny udział w kontrolach realizowanych przez Urzędy Skarbowe czy ZUS. Nasze doświadczenie i wiedza usprawniają przebieg kontroli.


Czy i-BRA sp. z o.o. Biuro Rachunkowe Szczecin świadczy wyłącznie usługi rachunkowe?

Biuro Rachunkowe Szczecin  i-BRA sp. z o.o.  świadczy usługi księgowe oraz kompleksowo rozlicza kadry i płace. W tym rozlicza delegacje, diety i ryczałty kierowców przewozów międzynarodowych (branża transportowa).


Czy nawiązanie współpracy możliwe jest również w trakcie roku?

Bez żadnego problemu. W przypadku zmiany, pomagamy klientom również w przeniesieniu dokumentacji, oraz zweryfikujemy czy trafiła do Państwa wymagana prawem dokumentacja księgowa.


Jak mam przekazać dokumenty do Biura?

Preferujemy bezpośrednią formę wymiany dokumentów (dowóz dokumentów do biura przez Klienta ze Szczecina i okolic) lub przesyłka kurierem/pocztą, na nasz koszt w przypadku klientów spoza Szczecina. Wybór formy dostarczenia dokumentacji zawsze zależy od Państwa.

 

Z kim będę kontaktować się w sprawach księgowych?

Za każda z firm odpowiada właściciel Biura, który jest audytorem i kontroluje poprawność księgowania każdej z firm.


Kto odpowiada za błędy popełnione przez Biuro Rachunkowe?

Za ewentualne szkody wynikające z błędów podczas wykonywania przez pracowników Biura usług księgowo-kadrowych, odpowiedzialność ponosi Biuro Rachunkowe i-BRA Sp. z o.o.  Jesteśmy na takiego typu sytuacje odpowiednio ubezpieczeni. Do tej pory jednak nigdy nie musieliśmy korzystać z polisy ubezpieczeniowej.


Czy nadal będę musiał/a sam/a kontaktować się z urzędami?

Z chwilą podjęcia współpracy z Biurem Rachunkowym i-BRA sp. z o.o. w ramach udzielonego pełnomocnictwa przejmujemy zobowiązanie za Państwa kontakty z urzędami, absolutnie minimalizując Państwa rolę w tym zakresie.